Zumba – Zajęcia Taneczne Kraków

Dlaczego warto tańczyć Zumbę?

Kurs zumby jest doskonałym dowodem na to, że można łączyć przyjemne z pożytecznym. Zumba to wybuchowa mieszanka energicznych kroków tanecznych z elementami ćwiczeń fitness. Właśnie to intrygujące połączenie sprawia, że skrada ona serca wielu kobiet na całym świecie. 

Uczęszczając regularnie na nasze zajęcia nie tylko poprawisz znacznie swoją kondycję i sprężystość ciała. Zumba pomoże Ci odnaleźć w sobie pokłady pozytywnej energii, które dadzą upust stresom i negatywnym emocjom.

Zumba pomaga spalić kalorie

Odchudzanie nie musi być pasmem wyrzeczeń! Taniec, jako forma aktywności fizycznej jest bardzo przyjemnym i skutecznym sposobem na spalanie kalorii i poprawę kondycji. A będąca połączeniem tańca i elementów fitnessowych Zumba jest tego doskonałym dowodem. Tańcząc zumbę angażujesz do pracy wszystkie mięśnie, nawet te zwykle pomijane podczas ćwiczeń na siłowni, a fakt, że pierwsze rezultaty widoczne są już po kilku zajęciach zwiększa motywację do działania.

Zumba poprawia muzykalność i koordynację ruchową

Chociaż nie każdy ma do predyspozycje do bycia tancerzem, poprzez taniec możesz wiele się nauczyć. Podczas regularnych zajęć zumby podświadomie ćwiczysz swoją muzykalność i poczucie rytmu. Tańcząc regularnie znacznie poprawia się również Twoja koordynacja. Ciało nabiera swobody, a ruchy stają się coraz bardziej płynne z każdymi kolejnymi zajęciami. Zumba jest również doskonałym treningiem na poprawę balansu w ciele.