Dołącz do Nas!

Zapisy trwają przez cały rok

t.menducki@gmail.com

Precedance

Precedance

zespol cube2

ZESPÓŁ

Zespół Precedance tworzy aktualnie grupa siedmiu fantastycznych dzieciaków, o zróżnicowanym wieku i przebytym stażu. Ich praca oraz zaangażowanie na zajęciach, w połączeniu z radosnym usposobieniem, tworzy prawdziwego ducha i nadaje indywidualny charakter tej ekipie. Efekt tej pracy można obejrzeć w czasie organizowanych przez nas corocznie w czerwcu, otwartego pokazu o nazwie „Precedance Day”.


Aktualni tancerze zespołu Precedance:

– Iza Guzik

– Aneta Bruzda

– Ola Litewka

– Mateusz Błaszak

– Kinga Kęsek

– Ola Kaczmarczyk

– Basia Sokół

Vintage Time

HISTORIA

Precedance – formalnie działający przy Centrum Sztuki Współczesnej „Solvay”, jako zespół istnieje od wiosny 2005 roku. Jego powstanie było zwieńczeniem całorocznej pracy grupy zapalonych miłośników i uczestników zajęć z tańca nowoczesnego, które zorganizowano wówczas we wspomnianej placówce kulturalnej w październiku 2014 roku. W owym okresie powstało również logo, które w niezmienionej formie przetrwało do obecnej chwili, oraz zanotowano pierwsze, pokazowe występy grupy. Od tamtego czasu Zespól Tańca Nowoczesnego „Precedance” działa nieprzerwanie do dziś, uczestnicząc w różnych wydarzeniach kulturalnych Krakowa. Poprzez występy i pokazy taneczne tworzy własną historię, którą współtworzą kolejne pokolenia uczestników zajęć oraz byli i obecni członkowie ekipy.

instruktor_miniatura

INSTRUKTOR

Tomasz Menducki – instruktor tańca nowoczesnego, założyciel Zespołu Tańca Nowoczesnego „Precedance”. Swoje pierwsze doświadczenie instruktorskie zdobywał prowadząc przez 4 lata zajęcia dla studentów w Klubie Studenckim „Kwadrat”. Od 2004 roku związany z Centrum Sztuki Współczesnej „Solvay”, gdzie odbywają się stałe zajęcia i treningi zespołu Precedance. W roku 2005 ukończył Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny z dziedziny tańca współczesnego, gdzie pogłębiał swoją wiedzę z zakresu tańca, teorii ruchu i pedagogiki, uzyskując tytuł dyplomowanego instruktora tańca. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Prywatnie, po godzinach – pasjonat tańca i projektant gier planszowych. Zawodowo, na co dzień – inżynier projektant z uprawnieniami bez ograniczeń do projektowania w specjalności kolejowej.

hh pcubered

MISJA

Taniec wprowadza w radosny nastrój i dobre samopoczucie, uwalnia nas od stresu, sprzyja utrzymywaniu i odzyskiwaniu zdrowia, stwarza lepsze warunki do czynnego wypoczynku, wspomaga ogólny rozwój, głównie układ ruchowy, krążenia, przemiany materii, oddychania, itp., rozwija sprawność fizyczną (motoryka: siła, zręczność, szybkość, wytrzymałość), wyrabia dodatnie cechy charakteru, w szczególności świadomą dyscyplinę i karność oraz umiejętność zespołowego współdziałania i współzawodnictwa, pomaga w utrzymywaniu równowagi emocjonalnej, poczucia bezpieczeństwa i kontroli nad własnym życiem, dodaje pewności siebie.

Na zajęciach staramy się podejść indywidualnie do każdej osoby. Chcemy by każdy wyniósł z nich jak najwięcej dla siebie. Nasza misja jednak nie sprowadza się wyłącznie do nauki tańca. Na koniec każdego sezonu tanecznego organizujemy pokazy, podczas których uczestnicy zajęć jeśli tylko chcą, mają możliwość zaprezentowania swojej całorocznej pracy szerszej publiczności, lub po prostu swoim znajomym i rodzinie. Dzięki temu każdy sezon jest niepowtarzalny, a pamiątka po nim zostaje na dużo dłużej, o czym świadczą zdjęcia umieszczone na naszej stronie internetowej.

Ilovedance

DLA CIEBIE

Jeśli lubisz taniec nowoczesny, a w szczególności hip hop – te zajęcia są w sam raz dla Ciebie! Nieważne ile masz lat. Zespół Precedance tworzyli przez lata dorośli, młodzież i dzieci, nierzadko tańcząc wspólnie razem. Razem łączy nas zawsze wspólna idea – taniec i dobra zabawa. Nie czekaj, zapisz się, miej chęci, dołącz do nas i zostaw po sobie na tej stronie jakiś ślad.